Skalbimo mašinos remontas

Miesto žmogus be skalbimo mašinos gyventi negali. Jei kaime dar galima išsiskalbti rankomis, o skalbinius džiaustyti kieme ant virvės, mieste, deja, to padaryti nelabai išeina. Ir nereikia! Juk šiuolaikinės skalbimo mašinos ne tik skalbia, bet ir gręžia, bei džiovina rūbus. Skalbyklė – ilgaamžis prietaisas. Jei eksploatuojama teisingai, gali laikyti ne tik garantinį periodą, bet ir dar daugiau metų viršaus (paprastai garantija suteikiama 2 metams). Taip jau nutinka, kad skalbyklė ima ir sugenda. Ką daryti tokiu atveju?

Skalbimo mašinos remontas

Dažniausiai skalbimo mašinos remontas yra atliekamas namuose, išsikvietus profesionalų meistrą. Taisymas priklauso nuo gedimo specifikos. Štai keletas pagrindinių problemų, su kuriomis susiduria meistrai taisydami skalbimo mašinas.

Elektros instaliacijos gedimai. Skalbyklė yra paprastas prietaisas, kuriame veikia 3 pagrindiniai elektra varomi prietaisai:

 • Vandens siurblys
 • Vandens kaitintuvas
 • Būgną sukantis variklis

Visus šiuos prietaisus valdo vienas valdymo pultas, kurio išorėje yra mygtukai arba kompiuterizuotų programų valdymas. Kilus problemų su elektros prietaisais, gedimas gali būti valdymo pulte, vandens siurblyje (jam sugedus, vanduo išleidžiamas tik per avarinį vandens išleidimo čiaupą skalbyklės apačioje), vandens kaitintuve (vanduo nepašildomas iki reikiamos temperatūros) arba būgno variklyje. Sugedus būgno varikliui vanduo cirkuliuoja, tačiau būgnas nesisuka. Skalbimo mašinos taisymas pirmiausiai pradedamas nuo šių keturių pagrindinių detalių patikrinimo, nes čia dažniausiai slypi problemos.

Vandens padavimo sistemos gedimai. Miesto vanduo yra kalkėtas, todėl rekomenduojama prie vandens įvedimo statyti filtravimo sistemą, kuri bent iš dalies sumažintų maistui ir voniai naudojamo vandens kokybę. Jei nenaudojamos jokios priemonės, buities prietaisai gali pradėti kalkėti. Tai itin matoma elektriniuose virduliuose. Skalbyklės vandens cirkuliavimo sistema yra šiek tiek sudėtingesnė, todėl kalkės skalbimo mašiną gali nesunkiai sugadinti. Sugadinamos šios svarbios detalės – vandens padavimo vamzdis, šildymo elementas, vandens padavimo į būgną mechanizmas, vandens išleidimo pompa ir vamzdis. Tokio gedimo metu vanduo išsilieja. Tai bene daugiausiai nuostolių atnešantis gedimas, nes išsiliejimo atvejis dažnai pastebimas po kurio laiko, per kurį užliejami kaimynai, jei grindys neturi kokybiško apsaugos sluoksnio. Šių gedimų taisymas dažniausiai baigiasi detalių pakeitimu, nes plyšusios žarnos ar užkalkėjusių vamzdžių keisti neapsimoka.

Stabilizavimo sistemos gedimas. Skalbimo mašina turi specialų mechanizmą, sugeriantį būgno sukeltą vibraciją. Sulūžus stabilizavimo sistemai, besisukantis būgnas gali apversti skalbimo mašiną taip sukeldamas vandens ištekėjimą ant grindų. Patekus vandens ant elektros laidų, kurie nėra izoliuoti, gali įvykti trumpas sujungimas ir prietaisai gali net užsiliepsnoti. Dėl to, pajutus bent mažiausius pašalinius ir neįprastus garsus, būtina kreiptis į meistrą, kad šis apžiūrėtų skalbimo mašiną iš vidaus.

Skalbimo mašinos taisymas atliekamas tik profesionalų. Patiems griežtai nerekomenduojama atsukinėti skalbimo mašinos rėmų ir bandyti sutaisyti. Netikslūs veiksmai gali pridaryti daugiau bėdos, nei naudos. Skalbimo mašinos remontas reikalauja specifinių žinių ir sugebėjimų, kuriuos turi tik profesionalai, tad geriau nerizikuokite sugadinti savo buitinės technikos.

5 thoughts on “Skalbimo mašinos remontas

 1. Laba diena,
  atrodo nutrūko skalbimo mašinos Bompani (rūbų dėjimas per viršų) dirželis;mašina skalbia,bet neskalauja ir negręžia. Kiek kainuotų remontas. Mašina pirkta prieš 10 metų, o gal jos jau neapsimoka ir remontuoti. Gyvenu Antakalnio gatvėje. Meistro iškvietimas kaip supratau 20 lt.
  Pagarbiai Petras 86 19 53 544

 2. Sveiki,
  Turiu naudotą Ardo skalbimo mašiną. Kai būgnas sukasi, periodiškai girdisi toks garsas lyg kastuvą per asfaltą vilktų. Tačiau nevisuomet jis girdisi, dažniausiai antroj skalbimo pusėj. Taip pat mašinai pradėjus gręžti skalbinius ji pašoko ~15cm į priekį ir labai smarkiai jautėsi vibracija. Čia turbūt būgno stabilizavimo sistemoje gedimas. Kiek maždaug kainuotų remontas? gal jau išvis neverta taisyti tokios mašinos?

  • Sveiki. del to, kad pašoksta, pabandikit pajudint masina, ar nera tarp koju ir grindu tarpo. Del garso, tai sunku pasakit. Apie remonto kaina aklai , nepamates “liguoni”:)) nieko negaliu pakomentuot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>